Global Roel Media logo

Eerst kijken dan sproeien

De ervaringen met sproeien tijdens het vullen op droge composten zijn over de gehele linie positief. Het grote voordeel is een duidelijk homogenere vochthuishouding van de compost en een makkelijker temperatuurbeheersing. Doordat men minder op de dekaarde sproeit, slempt deze bovendien minder en is de uitwisseling beter.

Het blijft opletten met ruim sproeien in de voorbereiding. Niet alleen wanneer er water op de compost is gegeven, maar ook bij compost met een korte structuur. Werken volgens de veilige richtlijnen is op het moment een aanrader.

De watergift op de compost is het beste in zijn geheel in mindering te brengen gedurende het sproeien de eerste twee dagen. Ook in het vervolgtraject is het goed opletten op het vochtgehalte in de toplaag van de compost. Vaak wordt deze te nat, waardoor de contactlaag tussen de compost en de dekaarde zwak is. Dit vertaalt zich in een moeilijker knopuitgroei en meer problemen met afrijpen van de champignons.

Let dus goed op. Beoordeel de contactlaag een keer vaker en sproei bij twijfel geen water.

AdVisie ‘de champignonteeltadviseurs’
Jos Hilkens